Przerwa - radio nonameclub.pl

Kyau & Albert

Powiększ

(MUZYKA TRANCE)

Ten niemiecki duet tworzy wspólnie od 1995 roku. Lata, na które przypadły ich pierwsze produkcje, nie pasowały do modnego w tym czasie plastikowego Disco, Pop a muzyka Techno, Rave, nie mówiąc o wczesnym Trance należała do gatunków, które nie były zbyt spopularyzowane. Jednak ogromne zaangażowanie muzyczne oraz cierpliwość zostały po latach należycie nagrodzone. Większość produkcji Tranceowych należy do gatunku, który nie jest zobowiązujący i który nie wymaga większych wymagań muzycznych. To, co jest szczególnie cenione w twórczości tego duetu to sposób, w jaki manipulują tym gatunkiem dodając mu ogromny pokład muzycznej energii. Scalają muzyczne sprzeczności - dynamizm ścieżki dźwiękowej i harmonie wokalu, gra instrumentów, klawisze, gitara i wiele innych.

Historia Kyau & Alberta rozpoczęła się pomiędzy 1990-1993. Są to lata, kiedy Ralph Kyau podjął się pierwszych poważnych wyzwań na scenie oraz produkcji muzyki Electro. Zaliczył kilka występów, na undegroundowych "Technoparty" i pod koniec 1993r. wydał swoją pierwszą płytę - Kyau "Modulation Experiments".


W 1994 roku wraz z DJem Shandy założył label Harmony Recordings. Pierwszym przyłączonym artystą był Mirco De Govia. W tym czasie Steven Moebius Albert zaczął produkować swoje własne utwory. Latem tego roku spotkali się po raz pierwszy. Rok później stworzyli swoją pierwszą wspólną produkcje na potrzeby występu Stevena Alberta. Przekonali się wówczas o tym, że łączą ich poglądy na temat brzmienia muzyki i jej tworzenia.

W 1996 roku został wydany ich pierwszy singiel "Let Me In". Od tego momentu zaczęli występować pod przydomkiem artystycznym Kyau vs. Albert. W następnym roku powstał label Euphonic Records, do którego dołączyli Rough Mullar (aka Sonorus) oraz Ronski Speed. Dzięki Euphonic Steven i Ralph byli gotowi, aby zaprezentować swoje pomysły szerszej publiczności.

Już w 1998 roku ukazała się pierwsza składanka Euphonic "We Come In Peace", dzięki czemu duet zaczął być coraz bardziej popularny. Natomiast rok później produkcja Moebius AG "Do What I Want" stała się klubowym hitem bez jakichkolwiek wcześniejszych promocji czy obecności na niemieckiej liście Dance Charts.

W styczniu 2000 roku singiel "Great/Loebau" wszedł na niemiecką listę przebojów, dzięki promocji kilku niemieckich radiostacji. Pierwszą ważną wytwórnią płytową, która zainteresowała się muzyką Kyau vs. Albert była WEA Records Warner Music Germany, z którą współpracowali przez następne 3 lata.

W 2001 roku ukazał się singiel "Outside" wraz z klipem wideo, który emitowany był w telewizji. Sam Paul Van Dyk kilkakrotnie grał ten singiel, oraz zaprosił twórców do swojego radiowego show. "Outside" stał się radiowym hitem i uplasował się na 74 pozycji niemieckiej listy najlepiej sprzedających się singli. Na początku następnego roku został wydany singiel "Save Me", który po kilku miesiącach wszedł na 44 pozycje najlepiej sprzedających się singli.

W marcu 2003 roku została wydana kompilacja pt. "Review" - zbiór najlepszych produkcji i remixów. Ich Płyta stała się "Płytą miesiąca" w magazynie "German Raveline" oraz "Albumem tygodnia" według dobrze wszystkim znanej rozgłośni radiowej Sunshine Live. Kolejny wydany przez nich singiel "Velvet Morning" również zdobył popularność, zajmując 74 miejsce najlepiej sprzedających się singli. Po roku ciężkiej pracy debiutancki album Kyau & Albert pt. "Here We Are Now" został wydany w Niemczech.

W 2005 roku label Euphonic wydał w Niemczech singiel "Made Of Sun/Falling Anywhere", który stał się klubowym hitem i był jednym z największych ich dotychczasowych osiągnięć muzycznych. Na wiosnę tego roku ukazała się pierwsza zremiksowana składanka "Positive Ways 4". Kolejną zremiksowaną kompilacją była seria "Technoclub". Album "Here We Are Now" ukazał się w Stanach Zjednoczonych, Rosji i krajach azjatyckich, przynosząc nową rzesze fanów.

Na wiosnę 2006 roku ukazał się kolejny podwójny singiel "Walk Down/Kiksu", który był zapowiedzią drugiego albumu pt. "Worldvibe", który ukazał się jesienią tego samego roku. Ponadto od niedawna duet zmodyfikował swój pseudonim, który teraz brzmi Kyau & Albert, a nie jak poprzednio Kyau vs. Albert.

W 2008 roku Ralph i Steven przypomnieli się swoim fanom podwójnym singlem "Neo Love/Orange Bill", który przygotowali razem z Marc Marbergiem. Na początku 2009 roku ukazał się ich album "Best Of 2002-2009", który zawiera najlepsze single plus nowy utwór "Be There 4 U".

Strona internetowa artysty: www.kyauandalbert.com

 

Copyrights © 2013 radio.nonameclub.pl
wizyt: 388507 online: 1
Realizacja:  Intellect.pl