Przerwa - radio nonameclub.pl

Stonebridge

Powiększ

(MUZYKA TRANCE)

Stonebridge pierwsze DJskie doświadczenia zdobył w 1983 roku na imprezach swojej siostry i jej znajomych.

Odkrył w tym zajęciu powołanie i wkrótce otworzył w Sztokholmie klub, który nazwał Fellini. Zaczęli z nim grać inni DJe, wraz z którymi postanowił profesjonalnie zająć się remiksowaniem. W 1986 roku Stonebridge wraz z czterema innymi DJami założył SweMix. W 1989 roku zaczęło być o firmie głośno w całej Europie, w związku z czym napływały propozycje remixowania międzynarodowych gwiazd takich jak De La Soul, Rebel MC, czy Titiyo.


Jego pierwszymi klubowymi hitami w Wielkiej Brytanii były "Freestyle Dub" Jazzy Johna i "See The Day" Anny Consuelo na początku lat 90-tych. Ale to był tylko wstęp do prawdziwych sukcesów. Dopiero remix Robina S "Show Me Love" z 1993 roku, który wylądował w pierwszej dziesiątce na Wyspach Brytyjskich i zdobył wielką popularność na całym świecie, zapewnił mu status mistrza w swym fachu. Kolejne przebojowe remixy StoneBridge to m.in.: "Love For Love" Robin S, "Wright & Exact" Chrissie Ward, "R U Sleeping" Indo, "There For You" Mouse of Virginism, "Make My Love" Shaw Christopher, i "And I m Telling You" Donny Giles.

Po latach intensywnego remixowania, w 1997 roku StoneBridge powrócił do pracy DJa i producenta organizując ogromną klubową trasę w USA i Europie. Następnie w Nowym Jorku założył wytwórnię Stoney Boy Music specjalizującą się w muzyce klubowej. StoneBridge kontynuował jednocześnie produkowanie płyt dla wielu różnych artystów (Tatiana Ali & Will Smith "Boy You Knock Me Out"). W 2002 roku Stonebridge rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim krążkiem "Can t Get Enough", który ukazał się w sierpniu 2004 roku. Na płycie znajdują się dwa przebojowe single: "Put Em High" i "Take Me Away".

W 2007 roku Stonebridge wydał swój drugi studyjny album "Music Takes Me", nakładem Armada Music, którym udowodnił swój wielki kunszt i talent muzyczny.

W roku 2008 ukazuje się druga odsłona kompilacji "The Flavour The Vibe", na której StoneBridge przedstawia unikalną mieszankę najlepszych houseowych dźwięków prosto z jego labela Stoney Boy. Rok później Armada odsłania trzecią część tej serii...

Strona internetowa artysty: www.stoneyboy.com
Copyrights © 2013 radio.nonameclub.pl
wizyt: 388497 online: 2
Realizacja:  Intellect.pl