Przerwa - radio nonameclub.pl

Gotye

Powiększ

(MUZYKA POP)

Gotye nazywa sie naprawdę Wouter DeBacker. Belgijski muzyk mieszkający od wielu lat w Melbourne w Australii urodził się 21 maja 1980 roku. Gotye jest wykonawcą muzyki alternatywnej oraz twórcą tekstów piosenek. Wielki sukces muzyczny Gotye osiągnął singiel z najnowszego albumu Belga - "Somebody that I used to know" - wykonany wspólnie z Kimbrą. Utwór przez 8 tygodni znajdował się na szczycie australijskiej listy przebojów, a na liście radiowej "Trójki" 16 razy wylądował na szczycie. Przeczytaj wywiad z Gotye!

Gotye, podobnie jak Phil Collins, jest perkusistą, który nauczył się śpiewać. Wydał do tej pory sześć płyt – trzy z niezależnym rockowym trio The Basics i trzy pod pseudonimem Gotye. Ta ostatnia, "Making Mirros" z której pochodzi jego największy hit, miała polską premierę w lutym 2011 roku.

O tym skąd się wzięła muzyka w jego życiu, Gotye mówi: "Po prostu się przydarzyła. Gdy miałem dwa lata, moi rodzice przeprowadzili się z Belgii do Australii. Zamieszkaliśmy w Montmorency, na przedmieściach Melbourne. Wiodłem życie normalnego nastolatka do czasu aż usłyszałem płytę grupy KLF. To ona sprawiła, że muzyka stała się nie tyle urozmaiceniem życia, co jego treścią. Ogromne wrażenie zrobił na mnie też album "Songs of Faith & Devotion" Depeche Mode. W pewnym momencie miałem na jego punkcie totalnego fioła. Potem zacząłem uczyć się gry na perkusji i pianinie, trochę też na gitarze, na wielu paru innych instrumentach. Z czasem sformowałem własną grupę Downstairs".

 

Płyty

Gotye - Gotye - "Making Mirrors"

 

Copyrights © 2013 radio.nonameclub.pl
wizyt: 388488 online: 6
Realizacja:  Intellect.pl