Przerwa - radio nonameclub.pl

Alcazar

Powiększ

(MUZYKA DANCE)

Muzyka dance to strefa, gdzie rządzą nowatorstwo i pomysłowość. Jednak znakomitą większość nagrań w tym stylu firmują DJ-e lub zaproszeni wokaliści. Przemysł muzyczny skupił się raczej na łatwiej wpadających w oko zespołach popowych, nastoletnich boys- i girlsbandach.
Tymczasem szwedzka grupa Alcazar to pomost między tymi dwiema tendencjami: eklektyczna i nowatorska muzyka dance plus konkretny wizerunek zespołu, który bynajmniej nie boi się kontaktu z publicznością i chętnie gra swoją muzykę na żywo. Muzykę tej formacji często umieszcza się gdzieś między disco, popem, dance i clubbingiem. Jest to jak gdyby wypadkowa ABBY, Daft Punk oraz Army of Lovers - mentorów i serdecznych przyjaciół Alcazar.

Projekt Alcazar powstał w 1999 roku, kiedy producenci Alexander Bard i Anders Hansson rozpoczęli współpracę z popularnym już wtedy wokalistą Andreasem Lundstedtem. Kiedy omawiali koncepcję kolejnej płyty Andreasa, na której zamierzał zrezygnować ze śpiewania po szwedzku i przerzucić się na angielski, narodził się pomysł, by razem ze swoimi przyjaciółkami, Tess i Annikafiore, stworzyli trio. Tess była wówczas dyrektorem teatru muzycznego, a Annikafiore dostała właśnie swoją pierwszą rolę sceniczną (grała Fridę w musicallu o zespole ABBA). Zaledwie w kilka tygodni później grupa podpisała kontrakt ze szwedzkim oddziałem wytwórni BMG.

W 2001 roku ukazał się pierwszy singiel Alcazar, zatytułowany "Crying at the Discotheque", z samplami z utworu "Spacer" z repertuaru francuskiej disco divy - Sheili B Devotion. Debiutancki album formacji, zatytułowany "Casino" ukazał się w tym samym roku, a promował go kolejny hit - piosenka "Sexual Garantee".

W grudniu 2002 roku do zespołu oficjalnie dołączył Magnus Carlsson i tak powstał kwartet. Druga płyta Alcazar - "Alcazarized" - ukazała się w Szwecji w roku 2003. Pochodząca z tej płyty piosenka "Someday" stała się oficjalnym motywem przewodnim Gay Pride 2003 w Sztokholmie. W Europie płyta ukazała się w roku 2004. Promował ją singiel "This Is The World We Live In".

Pod koniec sierpnia 2004 roku do sklepów trafiła ich pierwsza składanka "Dancefloor Deluxe". Rok później swoją premierę miało koncertowe wydawnictwo grupy "A Tribute to ABBA" dedykowane najsłynniejszej szwedzkiej grupie popowej. Piosenki zarejestrowano podczas występu Alcazar w Sztokholmie.

Jednak, na kolejną studyjną płytę kwartetu - fani musieli kilka ładnych lat. W marcu 2009 roku światło dzienne ujrzał ich najnowszy longplay "Disco Defenders". Promował go singiel "We Keep On Rockin'".

Oficjalna strona:
http://www.alcazarworld.com

Copyrights © 2013 radio.nonameclub.pl
wizyt: 388457 online: 3
Realizacja:  Intellect.pl