Przerwa - radio nonameclub.pl

Sarah Connor

Powiększ

(MUZYKA BIAŁY SOUL)

Sarah Connor jest w połowie Amerykanką, w połowie Niemką, wychowała się w małym miasteczku niedaleko Bremy.
Na kolana rzuciła wszystkich wiosną 2001 roku debiutanckim singlem "Let's Get Back To Bed - Boy!" w którym towarzyszył jej amerykański rapper TQ. Utwór natychmiast trafił do czołówki list przebojów większości krajów europejskich i wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy nazwisko pierwszej niemieckiej divy muzyki soul: Sarah Connor. Niedługo potem potoczyła się lawina Złotych i Platynowych Płyt, nagroda w kategorii Najlepszy Debiut podczas Comet Awards - nagród muzycznej stacji VIVA TV.

Popularność przyniosły jej również kolejne single z płyty "Green Eyed Soul" - "French Kissing" i "From Sarah With Love". Nazwa płyty wzięła się od określenia "blue eyed soul" (niebieskooki soul), jakim dawno temu w Ameryce nazywano soul wykonywany przez białych, a że Sarah ma oczy zielone.... Album trafił na szczyty list sprzedaży w pierwszym tygodniu od swojej premiery i od razu pokrył się Złotem.

30 września 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się drugi album Sarah Connor, zatytułowany "Unbelievable". Pierwszym singlem promującym płytę była kompozycja "One Nite Stand (Of Wolves And Sheep)" nagrana w duecie z Wyclefem Jeanem.

Ostatnie lata były dla Sarah bardzo szczęśliwe (Złote i Platynowe Płyty, niezliczone nagrody muzyczne i tytuły w plebiscytach na najpopularniejszą wokalistkę, pierwsza wielka trasa koncertowa) ale i wyjątkowo pracowite, pełne poświęceń i osobistych wyrzeczeń. Wszystkie refleksje na ten temat znalazły ujście na najnowszym, trzecim albumie Sarah Connor - "Key to My Soul". To bez wątpienia najbardziej osobista płyta w mojej karierze! - opowiada artystka, która i tym razem bardzo aktywnie uczestniczyła zarówno w pisaniu, jak i produkcji nowych piosenek.

Na płycie "Key to My Soul" ponownie pojawia się rapper TQ. Z kolei piosenkę "I Want Some Of That" napisała dla Sarah sama Diane Warren, autorka największych przebojów między innymi Toni Braxton, Glorii Estefan, Arethy Franklin, Anastacii czy Celine Dion. Producentem ballady "I'm Gonna Find You" jest Narada Michael Walden, współtwórca sukcesów Whitney Houston, Stevie'ego Wondera czy Gladys Knight. Autorami i producentami większości pozostałych utworów są, obok Sarah, twórcy jej dotychczasowych przebojów: Kay D. & Rob Tyger.

Po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim, piosenkarka powróciła do aktywnej działalności w 2005 roku i zaprezentowała czwarty album - "Naughty But Nice". W Niemczech płyta zadebiutowała od razu na 1. miejscu tamtejszej listy przebojów. Album promowały single "Just One Last Dance", "Living To Love You" i "From Zero To Hero".

W listopadzie 2006 roku artystka podarowała fanom świąteczny prezent - album bożonarodzeniowy "Christmas In My Heart".

Oficjalna strona:
http://www.sarah-connor.com

Copyrights © 2013 radio.nonameclub.pl
wizyt: 388491 online: 6
Realizacja:  Intellect.pl