Przerwa - radio nonameclub.pl

Daft Punk

Powiększ

(MUZYKA KLUBOWA)

Daft Punk to efekt współpracy dwóch francuskich muzyków: Guya-Manuela de Homem-Christo (urodzony 8 lutego 1974) i Thomasa Bangaltera (urodzony 3 stycznia 1975). Nazwa pojawiła się po raz pierwszy w recenzji jednego z pierwszych nagrań duetu dołączonego do  magazynu "Melody Maker". Początkowo formacja zajmowała się tworzeniem muzyki z pogranicza niezależnego rocka, ale dosyć szybko zainteresowała się muzyką elektroniczną. W 1993 roku Daft Punk wysłali swoje demo do szkockiej wytwórni Soma Recordings, która rok później wydała limitowany singel "The New Wave".

Pierwsza kompozycja, która spotkała się z uznaniem fanów i recenzentów, "Da Funk", miała premierę w roku 1995. Singel sprzedał się na całym świecie w ilości ponad 30 tys. sztuk i spotkał się z pozytywnymi opiniami takich artystów, jak Chemical Brothers, czy Kris Needs. Utwór trafił na debiutancką płytę formacji, "Homework" (1997). Kolejny singel z albumu, "Around The World", wraz z towarzyszącym mu teledyskiem autorstwa Michela Gondry'ego, odniósł duży sukces. Dwa lata później ukazała się kolekcja różnych klipów stworzonych do piosenki, zatytułowana "D.A.F.T. - A Story About Dogs, Androids, Firemen And Tomatoes".

Płyty:

Daft Punk – Daft Punk – "Random Access Memories"
cDaft Punk - Daft Punk - "Tron: Legacy"
Daft Punk - Daft Punk - "Alive 2007"
Daft Punk - Daft Punk - "Musique Vol.1 (1993 - 2005)"
2005
Daft Punk - Daft Punk - "Human After All"
2003
Daft Punk -
2001
Daft Punk - Daft Punk - "Alive 1997"
Daft Punk - Daft Punk - "Discovery"

Druga płyta Daft Punk, "Discovery", miała premierę w 2001 roku. Muzyka na niej zawarta różniła się znacznie od tej z debiutu – duet poszedł w kierunku synth-popu, tłumacząc to chęcią wizualizowania za pomocą dźwięków etapu, w którym dziecko odkrywa i zaczyna rozumieć otaczający go świat. Album dotarł do drugiego miejsca na brytyjskiej liście przebojów, a pochodzące z niego single "One More Time", "Digital Love" i "Harder, Better, Faster, Stronger" były częstymi gośćmi w klubach na całym świecie. Singel "Face To Face" pomimo ograniczonego nakładu zdobył pierwsze miejsce na klubowej liście przebojów w Stanach. W tym samym roku ukazała się też płyta koncertowa, "Alive 1997", na której znalazł się występ grupy z Birmingham w 1997 roku.

W roku 2003 wydany został pełnometrażowy film animowany "Interstella 5555: The 5tory Of The 5ecret 5tar 5ystem", wyprodukowany przez muzyków. W ramach promocji filmu wydano płytę zatytułowaną "Daft Club", na której znalazły się remiksy wcześniej dostępne jedynie za pośrednictwem serwisu internetowego.

Dwa lata później, w ciągu sześciu tygodni, Daft Punk nagrał album "Human After All". Na krążku można znaleźć 10 utworów, które spotkały się z mieszanymi opiniami recenzentów. Wielu narzekało na zbytni pośpiech podczas nagrywania i powielanie pomysłów z poprzednich płyt. Single promujące płytę to: "Robot Rock", "Technologic", "Human After All" oraz "The Prime Time Of Your Life".

"Musique Vol. 1 1993-2005", pierwsza w karierze Daft Punk antologia nagrań, miała premierę 4 kwietnia 2006 roku. Na dołączonym do wydawnictwa krążku DVD pojawiły się dwa nowe teledyski: "The Prime Time Of Your Life" i "Robot Rock (Maximum Overdrive)". Miesiąc później zadebiutował pierwszy film w pełni wyreżyserowany przez muzyków, "Daft Punk's Electroma", po raz pierwszy pokazany w ramach festiwalu filmowego w Cannes. Co ciekawe, Daft Punk nie skomponował muzyki do obrazu.

9 września 2006 roku grupa wystąpiła w Polsce na Summer Of Music Festiwal.

Copyrights © 2013 radio.nonameclub.pl
wizyt: 388506 online: 1
Realizacja:  Intellect.pl